ul. Vetulaniego 1a

31-227 Kraków

+48 726 800 200

Obsługa klienta

8:00 - 16:00

Od poniedziałku do piątku

Share on facebook
Share on google
Share on twitter
Share on linkedin

Druk dokumentacji technicznej

Przygotowanie dokumentacji technicznej za pomocą oprogramowania do projektowania CAD jest obecnie absolutnym standardem. W razie konieczności, elektroniczny projekt może jednak wymagać swojego odpowiednika w wersji drukowanej. Nowoczesne technologie pozwalają na stworzenie wydruku dokumentacji technicznej doskonałej jakości. O czym warto pamiętać, zlecając taką usługę w drukarni?

dokumentacja techniczna

Papierowa wersja dokumentacji technicznej

Tradycyjny, przygotowany na papierze projekt dokumentacji wciąż pozostaje koniecznością w wielu sytuacjach. Obecnie nie ma jednak formy odręcznego szkicu, opracowanego za pomocą ołówka. Jako papierową wersję dokumentacji wykorzystuje się przede wszystkim wysokiej jakości wydruk, wykonany za pośrednictwem specjalnego oprogramowania inżynierskiego. Wydrukowany projekt jest nie tylko bardzo przydatny, ale często wręcz wymagany – np. przez instytucje nadzorujące przebieg inwestycji. Obowiązku tego nie da się obejść, dlatego warto skorzystać z usług sprawdzonej firmy, zapewniającej przygotowanie trwałego wydruku dokumentacji technicznej. Takie rozwiązanie przydaje także w razie konieczności wykonania kilku kopii projektu, np. w przypadku dokumentacji podwykonawczych. Zlecenia tego typu wymagają zeskanowania dokumentu oryginalnego, a następnie utworzenia jego kopii w technologii druku cyfrowego. Z uwagi na obecność pieczątek potwierdzających moc prawną, wydruki wykonywane są w kolorze.

tworzenie dokumentacji technicznej

Drukarnia cyfrowa Kraków - wysoka jakość wydruku CAD

Projekt stanowiący dokumentację techniczną musi charakteryzować się wysokiej jakości wydrukiem. Poszczególne elementy powinny być doskonale czytelne dla inwestorów i wykonawców, dlatego konieczne jest zadbanie o dobrej klasy atrament oraz prawidłowy format dokumentacji. Z reguły ksero wielkoformatowe oferuje szeroki wybór dostępnych rozmiarów, dzięki czemu wydruk może być dostosowany do wymagań klienta. Aby zwiększyć czytelność poszczególnych elementów projektu, możliwe jest zastosowanie druku kolorowego lub monochromatycznego. Kluczowe znaczenie ma realizacja zlecenia możliwie jak najszybciej, a jednocześnie w niskiej cenie. Drukarnia cyfrowa Kraków jest w stanie z powodzeniem sprostać tym oczekiwaniom. Z usług wydruku dokumentacji CAD korzystają w tym mieście m.in. biura, akademie czy instytuty.

druk dokumentacji technicznej

Zabezpieczenie projektu

Jednym z najważniejszych elementów dokumentacji technicznej jest projekt inwestycji. Jego wydruk wymaga odpowiedniego zabezpieczenia. Papierowe arkusze narażone są na niekorzystne działanie czynników atmosferycznych. Aby uniknąć efektu rozmycia i utraty czytelności, konieczne jest zastosowanie właściwego atramentu. W druku projektów tego typu najczęściej wykorzystuje się atrament pigmentowy, który wykazuje odporność na wodę oraz promieniowanie UV. W druku wielkoformatowym, wskazane jest zabezpieczenie zawartości projektu poprzez profesjonalne złożenie go zautomatyzowaną składarką. Rozwiązania te nie są niestety w stanie ochronić dokumentacji całkowicie, np. przed intensywnymi opadami. Warto więc zainwestować w odpowiednie oprawienie. Firmy oferujące wydruk dokumentacji mogą przygotować oprawę miękką, twardą, laminowaną czy bindowaną. Dobrym rozwiązaniem jest także zastosowanie segregatora, do którego wpiąć można poszczególne dokumenty. Po złożeniu w składarce i uporządkowaniu, tak przygotowana dokumentacja będzie znacznie łatwiejsza w obsłudze. Segregator posiada sztywną oprawę, która dodatkowo chroni cenne informacje. Zabezpieczenie projektu nie kosztuje wiele, a jednocześnie pozwala uniknąć potencjalnych strat w przypadku zniszczenia dokumentacji.

Share on facebook
Facebook
Share on google
Google+
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn

Interesuje Cię nasza branża?

Na naszym blogu umieszczamy nie tylko informacje ze świata druku, ale także porady oraz ciekawostki. Sprawdź inne nasze artykuły.