ul. Vetulaniego 1a

31-227 Kraków

+48 726 800 200

Obsługa klienta

8:00 - 16:00

Od poniedziałku do piątku

Druk

Druk cyfrowy to metoda druku z wykorzystaniem maszyny, która tworzy obraz na różnych podłożach na podstawie danych komputerowych. Nie wymaga użycia pośredniego nośnika (choć może on wystąpić), pozwala na druk bezpośredni. Skrócenie czasu realizacji zamówienia i obniżenie kosztów przygotowania to zalety druku cyfrowego. Umożliwia też personalizację, czyli wprowadzanie zmian elementów (tekstowych i graficznych) pojedynczej odbitki. Wydruki cyfrowe wykorzystuje się, gdy potrzebny jest niewielki format i nakład (np. w przypadku krótkich serii materiałów reklamowych i konferencyjnych).

Wydruki cyfrowe w ofercie naszej drukarni

Druk cyfrowy wizytówek

Mimo rozwoju technologii i elektronicznej wymiany informacji, wciąż ważnym elementem kontaktów biznesowych pozostają wizytówki. Takie wydruki cyfrowe projektować można na wiele sposobów. Na ich wygląd wpływają techniki druku cyfrowego, a także praktyka introligatorska. Najważniejszym zadaniem wizytówki jest wzbudzenie zainteresowania partnera biznesowego, a także zachęcenie go do podjęcia współpracy. Istotne są także zawarte na wizytówce informacje, które powinny dawać wiedzę na temat naszej roli w firmie i tego, co możemy zaoferować chociażby klientom. W naszej drukarni otrzymasz nie tylko spersonalizowane wizytówki, które ukażą Cię jako profesjonalistę, ale też zadbamy o jakość drukowanych materiałów.

Wydruki cyfrowe ulotek

Obniżenie kosztów produkcji materiałów reklamowych stało się możliwe dzięki drukowi cyfrowemu. Ten z kolei wpłynął na popularność ulotek – prostej, a zarazem jednej z popularniejszych metod reklamowania. W naszym codziennym życiu ulotki pojawiają się wszędzie, chociażby na ulicy, wręczane wprost do ręki czy jako dodatek do czasopism albo zostawiane w skrzynkach pocztowych. Jeżeli chcemy uzyskać efektywny przekaz reklamowy, powinniśmy dołożyć wszelkich starań, aby ulotki zostały wykonane estetycznie i jakościowo, a także by były dostosowane do indywidualnych potrzeb, np. jeśli chodzi o formaty i stosowane materiały wydruku cyfrowego.

Druk cyfrowy katalogów i broszur

Katalogi / broszury

Katalogi i broszury to popularne materiały reklamowe. Wpływają na profesjonalizm i estetykę, prezentując Twój produkt lub oferowaną przez Ciebie usługę. Dzięki drukowi cyfrowemu takie materiały można przygotować nie tylko sprawnie, ale też szybko. W tym przypadku w pakiecie dostaje się korzystną cenę i bardzo dobrą jakość. Katalogi i broszury mogą być odpowiednio personalizowane, zwłaszcza jeśli chodzi o wybór formatów, podłoża i metod oprawy.

Etykiety

Skupienie uwagi klienta i wyróżnienie towaru to zadanie, które wypełnią etykiety. Jako forma reklamowa i marketingowa są stosowane w wielu branżach. Tego typu wydruki cyfrowe pozwalają na skategoryzowanie produktów i wskazanie tych najważniejszych dla konsumenta. W naszej drukarni etykiety drukowane są na papierach i foliach samoprzylepnych, mają też typowe kształty, wpisujące się w ogólnie przyjęte standardy, ale mogą też zostać wycięte w spersonalizowany sposób, tworząc ciekawe wzory.

Druk cyfrowy zaproszeń

Zaproszenia / bilety

Każdy, kto organizuje spotkania biznesowe, wie, że wymagają one odpowiedniego przygotowania. Jedną z najważniejszych czynności jest wydruk zaproszeń, a w przypadku firmowych eventów, biletów. Estetycznie wykonane wpływają na profesjonalizm danej firmy, podnosząc jej prestiż. W naszej drukarni możliwa jest personalizacja biletów i zaproszeń poprzez wybór rodzaju papieru, rozmiaru czy preferowanego kształtu nadawanego wydrukom cyfrowym.

Wydruki cyfrowe kalendarzy

Kalendarze

Nasza drukarnia oferuje nie tylko standardowe kalendarze, jeśli mowa o wydrukach cyfrowych. Możliwy jest wybór pomiędzy klasycznymi, trójdzielnymi, ściennymi czy biurkowymi. Ciekawą opcją są fotokalendarze, które pozwalają na połączenie estetyki z funkcjonalnością. Nasi klienci mogą dostosować kalendarze do swojego gustu i potrzeb, chociażby decydując, jakie zdjęcia czy obrazy znajdą się w drukowanym materiale. Oferowana przez nas usługa znajdzie zastosowanie zarówno w przypadku rodzinnych pamiątek, jak i w przestrzeni firmowej.

Druk cyfrowy kopert z nadrukiem

Koperty z nadrukiem

Korespondencja biznesowa powinna zostać odpowiednio przygotowana. Wykonane elegancko i z dbałością o szczegóły koperty wpłyną pozytywnie na wizerunek Twojej firmy. Korzystanie z cyfrowego wydruku kopert z nadrukiem ukazuje biznes w profesjonalnym świetle, budując jej prestiż. Dodatkowo taka usługa jest wygodna i pozwala zaoszczędzić czas, którego wymaga nieprzyjemny proces wprowadzania danych, skróceniu ulega także czas wysyłki.

Druk cyfrowy materiałów szkoleniowych

Materiały szkoleniowe

W związku z dynamicznym rozwojem zarówno małych, jak i dużych firm, szkolenia stały się bardzo ważnym elementem codziennej pracy. Szczególnie wymagane są tam, gdzie ma się do czynienia z rozwojem technologii i nowymi rozwiązaniami wdrażanymi w danej firmie. W Vprint oferujemy przygotowanie wydruków cyfrowych materiałów szkoleniowych dla Twojego biznesu w różnej formie. Jako drukarnia cyfrowa jesteśmy w stanie zaoferować zarówno skrypty szkoleniowe, materiały dydaktyczne dla trenerów, jak i przewodniki po obowiązujących w danych środowisku standardach i zasadach działania. Wykorzystujemy druk cyfrowy, by jak najlepiej dostosować się do indywidualnych potrzeb naszych klientów.

Druk cyfrowy teczek

Teczki

Przy współpracy z różnego rodzaju klientami warto zaopatrzyć firmę w teczki ofertowe i reklamowe. To taki rodzaj drukowanych materiałów, które przy estetycznym wykonaniu wpływają na profesjonalny wizerunek Twojej firmy i odpowiadają za identyfikację wizualną. W ich zawartości możesz przekazać dane firmy potrzebne kontrahentom, równocześnie dbając o jakość wykonania. Dzięki drukowi cyfrowemu możesz nie tylko ukazać potrzebne informacje, ale też budować prestiżowy obraz swojego biznesu.

Wydruki cyfrowe papieru firmowego

Papier firmowy

Mimo postępu technologicznego wiele firm wciąż dokłada wszelkich starań, aby dbać o profesjonalny wizerunek. Nie rezygnuje się więc z takich rozwiązań jak papier firmowy, który odpowiednio przygotowany wpływa na korzystny obraz Twojej firmy w oczach klientów. W Vprint wykorzystujemy druk cyfrowy, aby tworzyć papier firmowy dostosowany do oczekiwań klientów, łączący w sobie elegancję i tradycję, która pośrednio łączy się z cyfryzacją życia.

Druk cyfrowy notesów

Notesy

W przypadku prowadzenia firmy ważnym jej elementem są szkolenia i konferencje. Podczas ich trwania warto zaopatrzyć uczestników w notesy, których wydruki cyfrowe będą zawierały logo firmowe i najważniejsze informacje skierowane do klientów. Dzięki temu spotkanie stanie się bardziej prestiżowe, a notesy zostaną zapewne wykorzystane podczas zapisywania ważnych informacji. Warto więc skorzystać z druku cyfrowego, decydując się na spersonalizowane materiały, które podniosą jakość usług Twojej firmy.

Wydruki cyfrowe personalizowane

Wydruki personalizowane

Możliwość zawarcia w każdym kolejnym arkuszu wydruku cyfrowego zmiennych danych, takich jak numeracja czy adresowanie, to niewątpliwie zaleta. To właśnie dzięki personalizacji druk cyfrowy pozwala na zamieszczanie na materiałach szczegółów eksportowanych między innymi z baz danych (np. programu Excel). Manualne wprowadzanie pewnych informacji to żmudna i niewdzięczna praca, tak więc korzystanie z możliwości spersonalizowania druku cyfrowego to oszczędność zarówno pieniędzy, jak i czasu.

Druki cyfrowe samokopiujące

Druki samokopiujące

Chociaż na rynku istnieją gotowe druki cyfrowe samokopiujące, to jednak różnorodność firm korzystających z tego rodzaju usługi jest na tyle duża, że potrzebna okazuje się personalizacja. W naszej drukarni wykorzystujemy zalety druku cyfrowego, pozwalając klientom na stosowanie druków samokopiujących w zależności od ich potrzeb. Decydując się na spersonalizowanie tej usługi, zapewniasz swojej firmie materiały jakościowe i z wieloletnią gwarancją trwałości.

Na czym dokładnie polega druk cyfrowy?

Druk cyfrowy to metoda polegająca na naświetlaniu wałka podłączonego do tonera. Kolejnym krokiem jest przeniesienie obrazu z wałka do nośnika, tak więc na przykład papieru czy innego rodzaju tworzywa (satyna, folia, cienkie PVC). Niezwykle istotna jest elastyczność stosowanego w druku materiału, ponieważ wykorzystywanie wałka wymaga precyzji. Zaletą druku cyfrowego jest niewątpliwie niski nakład pracy. Drukowane materiały powstają sprawnie i szybko. Wydruki cyfrowe mogą być wykorzystywane tam, gdzie potrzebne są niewielkie formaty (do A3+) i niezwykle cienkie materiały (do 0,5mm). Przy obrazach monochromatycznych o zmiennym elemencie to właśnie druk cyfrowy sprawdzi się najlepiej. Jego zastosowanie widoczne jest na przykład w kodach kreskowych, ale przyda się także do druków o małych nakładach, wymagających wysokiej jakości.

Czym wyróżnia się ta technologia wydruku?

Druk cyfrowy wyróżnia się niewątpliwie na tle innych technologii, również offsetowych, polegających na przenoszeniu obrazu na nośnik przy pomocy odpowiednio przygotowanych wcześniej matryc. Druk ten jest wysokonakładowy, co różni go znacząco od cyfrowego. Drukowane cyfrowo materiały mogą powstać szybko, praktycznie już po kilku chwilach od rozpoczęcia działania. Istnieje także możliwość edycji już po wydruku, ponieważ stosowane nośniki nie wymagają czasu na wyschnięcie. Tak więc wszelkie zmiany i edytowanie nie są generatorami dodatkowych kosztów, a wybór materiałów pozostaje naprawdę szeroki.

Zainteresowany współpracą z nami?

Jesteśmy firmą , która świadczy kompleksowe usługi w zakresie druku. Sprawdź wszystkie nasze usługi i dowiedz się więcej na ich temat.