ul. Vetulaniego 1a

31-227 Kraków

+48 726 800 200

Obsługa klienta

8:00 - 16:00

Od poniedziałku do piątku

Druk

Druk cyfrowy to metoda druku przy pomocy maszyny drukarskiej, która tworzy obraz bezpośrednio na podstawie danych przesłanych z komputera bez użycia nośników pośrednich oraz form drukarskich, co pozwala zaoszczędzić na koszcie ich przygotowania i skrócić czas realizacji. Z tych samych względów możliwa jest niemal dowolna personalizacja (modyfikacja) każdej pojedynczej kopii wydruku cyfrowego.

Wydruki cyfrowe w ofercie naszej drukarni

Druk cyfrowy wizytówek

Choć komunikacja mobilna i elektroniczna wymiana informacji wydają się wszechobecne, nadal nieodłącznym elementem spotkań biznesowych pozostają wizytówki. Oczywiście rozwój technik druku cyfrowego i obróbki introligatorskiej pozwala na nadanie im mocno indywidualnego, czasem niezwykle wymyślnego, charakteru. Pomysłowość i wizja artystyczna twórców wizytówek mają jednak podstawowe zadanie – zainteresować i informować biznesowego partnera, któremu zostały wręczone.W naszej drukarni skupiamy się głównie na spełnianiu indywidualnych oczekiwań każdego z naszych klientów, dlatego oferujemy tanie wizytówki, które jednocześnie są wykonywane w pełni profesjonalny sposób. Niezależnie jednak od mniej lub bardziej tradycyjnej formy, wizytówki muszą być jak najlepszej jakości, co podkreśla profesjonalizm Twojej firmy.

Wydruki cyfrowe ulotek

Druk cyfrowy umożliwił znacznie obniżenie kosztów produkcji materiałów reklamowych. Dzięki temu niesłychanie popularne stały się ulotki. To najprostsza i jedna z najpopularniejszych form reklamy. Wręczane na ulicy, dodawane do prasy, czekające na klientów w punktach handlowych i usługowych – ulotki są wszędzie. Skuteczny przekaz reklamowy ulotki leży w jakości wykonania, łatwości dostosowania do indywidualnych potrzeb oraz wielu opcjach formatów i zastosowanych materiałów.

Druk cyfrowy katalogów i broszur

Katalogi / broszury

Broszury i katalogi to jeden z najczęściej stosowanych materiałów reklamowych, w efektownej i profesjonalnej formie komunikujący zalety Twoich produktów lub usług. Druk cyfrowy pozwala na przygotowanie ich szybko, w przystępnych cenach i doskonałej jakości. Różne formaty, podłoża i sposoby oprawy, a przede wszystkim możliwość personalizacji – to zalety oferty druku broszur i katalogów.

Etykiety

Etykiety wykorzystywane są powszechnie w wielu branżach. Służą do identyfikacji produktów oraz towarów. Stanowią one również bardzo ważny element w działaniach marketingowych i reklamowych. Dzięki dobrej etykiecie towar ma szansę wyróżnić się spośród innych i skupić na sobie uwagę konsumenta. Etykiety drukujemy na papierach oraz foliach samoprzylepnych w standardowych kształtach jak również wycinanych w skomplikowane wzory.

Druk cyfrowy zaproszeń

Zaproszenia / bilety

Oficjalne spotkania biznesowe, firmowe lub prywatne uroczystości okolicznościowe wymagają często oficjalnego zaproszenia. Dzięki temu zyskują na atrakcyjności i podkreślają elegancki, prestiżowy charakter imprezy. Mogą one mieć różną formę i treść, mogą być drukowane na różnego rodzaju papierze i w różnym kształcie i wielkości.

Wydruki cyfrowe kalendarzy

Kalendarze

Kalendarze klasyczne, ścienne, trójdzielne, biurkowe, fotokalendarze, z listwą, na spirali, na podstawie gotowych wzorów i według własnych pomysłów – w naszej drukarni znajdziecie kalendarze idealnie dopasowane do swojego gustu, potrzeb i oczekiwań.Szczególnie atrakcyjna jest możliwość zamówienia kalendarza spersonalizowanego zawierającego indywidualnie dobrane zdjęcia czy grafiki. Takie kalendarze mogą być świetną rodzinną lub firmową pamiątką czy też elementem promocyjnym w przestrzeni biurowej lub usługowej.

Druk cyfrowy kopert z nadrukiem

Koperty z nadrukiem

Starannie i elegancko wykonane koperty z nadrukiem firmowym podnoszą jakość Twojej korespondencji biznesowej. To także niezwykle wygodne rozwiązanie, eliminujące żmudne wprowadzanie danych i znacznie skracające proces wysyłki. Przede wszystkim jednak estetycznie wykonane koperty z nadrukiem budują prestiż Twojej firmy i podkreślają jej profesjonalny charakter.

Druk cyfrowy materiałów szkoleniowych

Materiały szkoleniowe

W błyskawicznie zmieniającej się rzeczywistości biznesowej i przy stale rozwijającej się technologii, szkolenia stały się nieodzownym elementem pracy zarówno w dużych korporacjach, jak i małych firmach. Profesjonalne drukowane materiały szkoleniowe są idealnym uzupełnieniem spotkań i konferencji, a także doskonałym punktem odniesienia na przyszłość. Mogą przybierać różną formę, od zwięzłych prostych prezentacji po rozbudowane i obszerne publikacje specjalistyczne. Drukarnia cyfrowa Vprint przygotuje dla Was merytoryczne skrypty szkoleniowe, materiały dydaktyczne dla trenerów, manuale procedur lub obowiązujących w danym środowisku biznesowym standardów – wszystko zależy tylko od Waszych potrzeb i oczekiwań.

Druk cyfrowy teczek

Teczki

Teczki ofertowe i reklamowe przydają się zawsze wtedy, kiedy chcesz przekazać kontrahentom albo klientom komplet materiałów informacyjnych lub promocyjnych. Estetycznie wykonane teczki są elementem identyfikacji wizualnej, przekazują dane adresowe i podkreślają profesjonalizm. Taka oprawa zdecydowanie wzmaga siłę przekazywanych informacji i buduje pozytywny, prestiżowy wizerunek Twojej firmy.

Wydruki cyfrowe papieru firmowego

Papier firmowy

Cyfryzacja życia postępuje na każdym kroku. Jest to szczególnie wyraźnie widoczne w świecie biznesu. Współczesne firmy dbają jednak o swój prestiż i elegancki wizerunek, nie rezygnują więc z całego tradycyjnego wyposażenia biurowego. Przykładem jest profesjonalnie przygotowany papier firmowy. To jedno z podstawowych narzędzi wpływających na sposób postrzegania Twojej firmy. W Drukarni Vprint z najwyższą starannością zadbamy, aby papier firmowy był najlepszej jakości i spełniał najwyższe oczekiwania.

Druk cyfrowy notesów

Notesy

Organizując konferencję lub szkolenie warto pomyśleć o praktycznym i eleganckim dodatku. Oferujemy personalizowane notesy, które podniosą rangę spotkania i mogą się przydać jego uczestnikom. Marketingowy potencjał notesów zwiększa możliwość umieszczenia na nich dowolnej grafiki reklamowej lub informacji skierowanych do Waszych klientów.

Wydruki cyfrowe personalizowane

Wydruki personalizowane

Największą zaletą druku cyfrowego jest możliwość personalizacji przygotowywanych prac. Każdy kolejny arkusz może w dowolnych miejscach zawierać zmienne takie jak numeracja, kodowanie, adresowanie lub inne indywidualizowane dane. Poszczególne egzemplarze zlecenia mogą się więc różnić szeregiem szczegółów, umieszczanych w nich z dostarczonej bazy danych (np. excelowskiej). Ręczne wprowadzanie tysięcy adresów lub innych szczegółów i późniejsze ich pojedyncze drukowanie po prostu mija się z celem. Personalizacja druku to oszczędność Twojego czasu i pieniędzy!

Druki cyfrowe samokopiujące

Druki samokopiujące

Często specyfika prowadzonej działalności powoduje, że dostępne na rynku gotowe druki samokopiujące nie mogą być wykorzystywane. Druk cyfrowy pozwala na przygotowanie tego rodzaju materiałów o dowolnej treści, dopasowanej do Waszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Papiery samokopiujące wykorzystywane w Drukarni cyfrowej Vprint gwarantują wieloletnią trwałość zamówionych druków i samych kopii przy ich pomocy wykonywanych.

Na czym dokładnie polega druk cyfrowy?

Druk cyfrowy polega na naświetleniu wałka (który podłączony jest do tonera), a później na przeniesieniu obrazu z wałka na nośnik. Nośnikiem jest zazwyczaj papier, choć może być to również tektura, satyna, folia monomeryczna, czasem nawet niektóre tworzywa sztuczne (np. cieniutkie PVC). Ze względu na to, że do druku wykorzystywany jest wałek, to wymagane jest, by nośnik był materiałem giętkim. Zaletą druku cyfrowego jest to, że przygotowanie obrazów do wydruku nie wymaga zbyt dużego nakładu pracy, a sam proces drukowania może być dowolnie wznawiany i wstrzymywany. Tego rodzaju technologia jest wykorzystywana najczęściej do wydruków o niezbyt dużych rozmiarach (największy możliwy format to zazwyczaj A2+) i na cienkich materiałach (do 0,5 mm). Druk cyfrowy bardzo dobrze sprawdza się przy obrazach monochromatycznych o elemencie zmiennym (np. przy kodzie kreskowym), ale też w przypadku wydruków o małych nakładach, które powinny się charakteryzować wysoką jakością wydruku albo dużą gramaturą (lub też formatem arkusza większym niż A4).

Czym wyróżnia się ta technologia wydruku?

Drugą najpopularniejszą technologią wydruku jest druk offsetowy, w którym obraz przenoszony jest na nośnik przy pomocy specjalnie wcześniej przygotowywanych matryc. Druk offsetowy jest drukiem wysoko nakładowym, co oznacza, że jego opłacalność (względem druku cyfrowego) zaczyna się dla nakładów od mniej więcej stu sztuk. Zaletami druku cyfrowego, które wyróżniają go na tle innych technologii (także tej offsetowej), jest możliwość wykonania wydruku „od ręki” i szybka możliwość dalszej obróbki (nośnik nie potrzebuje dodatkowego czasu na wyschnięcie). Kolejną z różnic jest to, że w druku cyfrowym istnieje możliwość szybkiej edycji wydruków (bez generowania dodatkowych kosztów), a sam nadruk można wykonać na różnych podłożach oraz w dość szerokim przedziale gramatur.

Zainteresowany współpracą z nami?

Jesteśmy firmą , która świadczy kompleksowe usługi w zakresie druku. Sprawdź wszystkie nasze usługi i dowiedz się więcej na ich temat.